Ile to stack cobbla?

posted in: Co i jak... | 1

Jeden stack to 64, ale to mało czy dużo?

W tym poście pokażę Wam ile to jest.

Świat w Minecraft jest nieskończony. Ale liczba bloków po których można chodzić jest skończona. Za współrzędną x większą niż 30’000’000 (30 Milionów) generują się ghost chunks. Ghost chunks to chunki, w które po wejściu spadniemy do próżni. Z tego powodu nie można zwiedzać nowych “Far landów”(bo jak je nazwać inaczej?) na survivalu (oczywiście creative to inna sprawa, ale też się nie da. Serwer nas po prostu kicknie, jeśli mówimy o Minecraftcie bez modów)

Wracając do cobbla. Wybrałem go na ten przykład, ponieważ jest on prawdopodobnie najczęstszym materiałem występującym w skrzynkach graczy.

Jeden stack, 64 bloki, wystarcza tylko (a może aż) na ułożenie z niego kwadratu 8×8. Malutko, nie? Wykopując podziemny pokój o podłodze 16 na 16 i wysokości 16 wykopiemy aż 16^3 , czyli 4093 klocki. Zużyją się przy tym 3 diamentowe picki. Tak się składa, że to równo 64 stacki. W naszym wyliczeniu uprościliśmy sobie sprawę, bo założyliśmy, że cały obszar jest ze stone’a, i nie ma żadnych rud i jaskiń. Tylko stone.

Jakbyśmy mieli wyłożyć cobblem cały chunk, od bedrocka do nieba, potrzebowalibyśmy 65280 klocków, to jest równo 1020 stacków, czyli 48 dużych skrzyń. Każda skrzynia jest z 8 desek, czyli z 2 klocków drewna. Żeby wykopać całego potrzebnego cobbla będziemy potrzebować aż 42 diamentowe kilofy(a na nie 126 diamentów czyli 14 diax bloków)! Na wszystkie skrzynie musimy mieć 96 bloków drewna.

Jak dla mnie, jeden stack to malutko.

One Response

  1. Fajnie się to czytało, że Ci się chciało to wszystko liczyć ^^

    Jak się chce na survivalu zbudować coś fajnego, to jest co robić. Ja swoją pierwszą kryjówkę budowałem kilka dni, a i tak była mała. Ot taki domek na kolumnach drewnianych ze schodami itp

    przy okazji, jak będziesz czytał komentarz. Mam propozycję współpracy, napisz do mnie na maila podanego w komentarzu to mój prawdziwy mail.

Leave a Reply

Ile to jest 3 + 12 ?
Proszę zostawić te dwa pola tak jak są:
WAŻNE! Aby przejść dalej musisz rozwiązać to proste zadanie.(Wtedy wiemy, że jesteś człowiekiem :-) )